Telewizja przemysłowa

Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie instalacji telewizji przemysłowej. Nasza oferta skierowana jest do instytucji publicznych, sklepów, zakładów produkcyjnych, magazynów, biur, a także do osób fizycznych.

Instalujemy systemy TV przemysłowej oparte na rejestracji z wykorzystaniem komputerów, a także samodzielnych rejestratorów cyfrowych. Wykorzystywany przez nas sprzęt zapewnia zabezpieczenie w wielu wariantach. Pozwala w prosty i szybki sposób zidentyfikować intruza, a obraz może być rejestrowany nawet w systemie PAL.

Proponowane przez nas rozwiązania bazują na kamerach wewnętrznych jak i zewnętrznych.
  • kamery z wbudowanym na stałe obiektywem,
  • kamery z dedykowanym (wymiennym) obiektywem o zmiennej ogniskowej,
  • kamery z automatycznym pomiarem światła,
  • kamery o ultra wysokiej czułości,
  • kamery z własnym dodatkowym oświetleniem diodowym,
  • kamery szybkoobrotowe.
W zakresie instalacji i obsługi systemów telewizji przemysłowej udzielamy bezpłatnej analizy oraz konsultacji, które pozwolą dokładnie sprecyzować potrzeby Klienta. Podczas instalacji korzystamy z urządzeń producentów: BCS, Samsung, K2-Tech, Bosch, Topica, AV-Tech i inne. Każda firma oferuje produkty charakteryzujące się różnymi cechami, które są indywidualnie dobierane do potrzeb Klienta.

W skład systemu telewizji przemysłowej wchodzą następujące urządzenia:

REJESTRATOR - urządzenie do zapisu i rejestracji obrazu z kamer. Standardem dzisiaj są rejestratory cyfrowe, które w zależności od modelu i konfiguracji mogą obsłużyć 4, 8 lub 16 kamer. Rejestratory cyfrowe różnią się także dokładnością nagrywanego obrazu. Ważna jest także wielkość nagrania, która jest uzależniona nie tylko od pojemności dysku twardego, stosowanego głównie jako nośnik danych, ale także od zastosowanej kompresji programowej i rozdzielczości obrazu. Rejestratory oprócz standardowego nagrywania mają również inne możliwości. Jedną z lepszych funkcji jest nagrywanie z detekcją ruchu, gdzie obraz może być nagrywany w określonych porach lub przesyłany do sieci lokalnej lub internetu. Poza rejestratorami cyfrowymi dostępne są produkty, technologicznie starsze lub rzadziej stosowane, jak karty video czy magnetowidy taśmowe VHS. KAMERY - kolejnym urządzenie wchodzącym w skład systemu telewizji przemysłowej są kamery. Jednym z ważniejszych jej elementów jest obiektyw i jego ogniskowa, który pozwala na optyczne zbliżenie lub oddalenie obrazu widzianego przez kamerę. Obiektywy mają również możliwość automatycznej zmiany przysłony (AUTOIRYS) w zależności od ekspozycji oświetlenia zewnętrznego. Bardzo istotnym elementem wszystkich kamer jest czułość przetwornika video. Najnowsze kamery posiadają czułość, która osiąga poziom w granicach 0,000006 jednostek mierzonych w LUXach, które nie potrzebują dodatkowego oświetlenia. Kamery z taką czułością potrzebują bardzo nikłego oświetlenia, a w warunkach słabej widoczności automatycznie przełączają się na bardziej czuły tryb czarno-biały (B/W).

Kamery można podzielić na:

  • Klasyczna przemysłowa kamera kompaktowa - najbardziej uniwersalna ze względu na wszechstronne zastosowanie. W zależności od potrzeb użytkownika należy dopasować odpowiedni obiektych, który kupowany jest oddzielnie.
  • Kamery zintegrowane - kamery z wbudowanym obiektywem stało jak i zmienno ogniskowym (w zależności od konfiguracji). W zależności od szczelności wyróżniamy kamery zewnętrzne i wewnętrzne. Kamery zewnętrzne posiadają w wyposażeniu grzałkę i mogą pracować w temperaturze nawet do -30oC. Kamery wewnętrzne nie posiadają podgrzewania oraz odpowiedniej szczelności. Część kamer zintegrowanych posiada moduł podczerwieni LED, który podświetla obserwowane obiekty w nocy.
  • Kamery kopułkowe - są to małe wewnętrzne kamery w plastikowych, półkolistych obudowach przystosowane do montażu podsufitowego. Kamery kopułkowe występują również w metalowej obudowie (tzn. Wandaloodpornej), które dobrze się prezentują w obiektach sklepowych oraz biurowych. Większość z tych kamer posiada wbudowany obiektyw stałoogniskowy, przeważnie 3-4mm.
  • Kamery szybkoobrotowe - najbardziej zaawansowana i najdroższa grupa kamer, której główną cechą jest możliwość zdalnego sterowania za pomocą pulpitu lub rejestratora cyfrowego. Stosowane obiektywy w tych kamerach mają możliwość zbliżenia do 50x, a ich obrót o 360o można wykonać w ciągu kilku sekund. Kamery posiadają również możliwość zaprogramowania (trasy) obrotu wraz z ruchem góra-dół i przybliżeniem w określonym interwale czasu.
Agencja Ochrony Osób i Mienia
IKAR J.P. Kalinowscy, Spółka Jawna

ul. Konstytucji 3 Maja 12, 05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. 602 32 32 43, 509 53 43 33, email: biuro@ikarochrona.pl, ikar@hot.pl